Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 2, 2018 in Transport |

Ranking firm kurierskich na świecie. Najpopularniejsze firmy kurierskie – największe firmy logistyczne na świecie

Logistyka jest działem nauki, zajmującym się różnego rodzaju procesami związanymi z transportem osób i dóbr. Samo przetransportowanie rzeczy z miejsca na miejsce nie wydaje się zbyt skomplikowane, w rzeczywistości jednak wymaga spełnienia szeregu formalności, precyzyjnych przygotowań oraz odpowiedniego planu na każdym etapie tego procesu.

największe firmy logistyczne na świecie

Tym właśnie zajmują się specjalistyczne firmy logistyczne bądź działy logistyki w firmach transportowych – przyjmują zamówienia, załatwiają niezbędne dokumenty – listy przewozowe, odprawy celne i tak dalej, opracowują odpowiednie trasy przejazdu a także sprawują nadzór i kontrolę nad samym przewozem. Od ich działań w dużej mierze zależy to, czy nasza przesyłka szybko i bezproblemowo dotrze do adresata.

Ranking firm kurierskich na świecie

Największe firmy logistyczne na świecie to kolejno duńskie DSV, amerykańskie JB Hunt Transport, XPO Logistics oraz Old Dominion Freight Line, a także firma japońska Yamato Holdings. Znajdująca się na szczycie podium firma ma swe oddziały w ponad 80 krajach świata, w tym także w Polsce, a jej wartość rynkowa wynosi około 15 mld dolarów.