Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 30, 2018 in Transport |

Pojęcie i znaczenie logistyki – logistyka pojęcie oraz znaczenie

Logistyka to rozległe pojęcie przez wielu z nas kojarzone bardzo często z transportem. Szerzej mówiąc jest to proces systemowego i zintegrowanego planowania i zarządzania łańcuchem dostaw w danej jednostce organizacyjnej.

logistyka pojęcie oraz znaczenie

Logistyka pojęcie oraz znaczenie jest bardzo istotne. Jej kluczowym zadaniem jest podejmowanie takich decyzji, które przy zachowaniu wszystkich zasad ekonomii, przynoszą określonemu przedsiębiorstwu jak największe możliwe korzyści przy jednocześnie jak najmniejszych poniesionych stratach.

Logistyka pojęcie oraz znaczenie jest bardzo szeroko rozumiane. Ma ona na celu usprawnienie funkcjonowania procesów zarówno w skali makro, jak i mikro ekonomicznych. Do zasadniczych celów logistyki zaliczamy: skrócenie czasu realizacji dostaw, wysokie wykorzystanie infrastruktury i personelu, szybki bezawaryjny przepływ informacji oraz usprawnienie procesu zarządzania. Prócz tego w logistyce bardzo ważne jest zmniejszenie zapasów, eliminacja ogniw pośrednich, poprawa poziomu obsługi klienta i obniżenie kosztów przepływu dóbr. Logistyka jest niezwykle ważnym procesem na rynku gospodarczym, gdyż dotyczy zarówno wielkich koncernów czy korporacji jak również małych przedsiębiorstw.