Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2018 in Transport |

Usługi przewozowe cennik. Za co płacimy nadając przesyłkę? Taryfy przewozowe w transporcie samochodowym

Ma koszt, jaki musimy ponieść nadając przesyłkę w firmie kurierskiej składa się wiele czynników uwzględnionych w taryfach przewozowych. Wiele z nich związanych jest z rzeczami, o których na co dzień nie myślimy, ale mają one wpływ na sprawność i bezpieczeństwo całego procesu.

Usługi przewozowe cennik

Zastanawiasz się, czym są i od czego są uzależnione taryfy przewozowe w transporcie samochodowym? Taryfa transportowa to inaczej wykaz stawek cenowych za poszczególne usługi danego przewoźnika a także zasady ich naliczania i ustalania ceny końcowej. Ceny ustalane są na podstawie dwóch systemów. Jest to system taryfowy oraz system umowny.

taryfy przewozowe w transporcie samochodowym

Na całkowity koszt przewozu naszej przesyłki składają się następujące elementy – opłaty drogowe, które należy ponieść, materiały eksploatacyjne, ogumienie, koszt ryzyka transportowego, koszty remontów, kredytów i leasingów, wszelkie ubezpieczenia, podatek, jaki należy ponieść od środków transportu oraz naturalnie wynagrodzenie dla kierowcy. Stawki opłat, jakie są stosowane w transporcie mogą być stałe (inaczej mówiąc proporcjonalne), malejące (czyli degresywne) oraz rosnące (czyli progresywne.