Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 3, 2018 in Transport |

Kurier tanie przesyłki. Jeśli nie poczta to co? Porównanie usług kurierskich

Wysyłanie paczek poprzez Pocztę Polską zniechęciło do siebie wiele osób. Przede wszystkim problem stanowią zbyt wysokie ceny oraz nie dotrzymywanie terminów. Paczki często przetrzymywane są w magazynach lokalnych, albo gubią się po trasie. Z tego powodu swój rozkwit przeżywają firmy kurierskie.

Kurier tanie przesyłki

To, ile zapłacimy za nadaną przez nas paczkę jest uzależnione od kilku rzeczy. Po pierwsze oczywiście ważna jest odległość. Jeśli paczka ma być przewieziona w miejsce oddalone od nas o kilkanaście kilometrów będzie ona tańsza niż ta wysłana na drugi koniec Polski. Najdroższe są oczywiście przesyłki międzynarodowe, ponieważ poza samymi kosztami dojazdu, takimi jak paliwo, doliczane są tez opłaty celne i dodatkowe ubezpieczenia. Kolejny czynnik to waga i rozmiar naszej paczki – im będą one większe, tym bardziej wzrastać będzie ich cena.

porównanie usług kurierskich

Do ostatecznego kosztu wliczają się też dodatkowe usługi takie jak różnego rodzaju powiadomienia, o ile się na takie zdecydowaliśmy. Porównanie usług kurierskich powinno się jednak odbyć nie tylko na podstawie ceny. Równie ważna jest bowiem terminowość – czasem warto dopłacić, ale mieć pewność, że nasza przesyłka dotrze do adresata na czas.