Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 28, 2020 in Transport |

Wysyłka paczek w wygodny sposób

Wiele z nas stawia na to, aby przesyłka była dowieziona w wygodny sposób. Poczta Polska jest już niemal na ostatnim miejscu, ponieważ jest najmniej wygodna, przeważnie długa, a to, czy do Ciebie dojdzie przesyłka, nie jesteśmy nigdy pewni. Przecież listonosze z reguły lubią gubić listy, a jak przychodzisz go odebrać, dostajesz informację, że Panie w poczcie nie mogą go znaleźć. Takie podejście przypomina nam nieco czasy PRL-owskie, dlatego dużym błędem tego systemu jest brak rewolucji z ich strony. Między innymi dlatego coraz więcej osób korzysta z opcji paczkomatu, czy też kuriera. Tutaj jest na odwrót, ponieważ nie masz przeważnie żadnych komplikacji w związku z dostarczeniem paczki, a jeżeli jest, to wina leży raczej po stronie nadawcy. A co jeśli chcesz nadać paczkę jakieś osobie? Czy istnieje taki sposób, aby bezpiecznie ją dostarczyć? Jeśli tak, to jest na rynku tani kurier w porównaniu do takiego przeciętnego, który zazwyczaj kosztuje 15 zł?

Rozwiązanie przez internet – strona internetowa

W obecnych czasach niemal wszystko załatwisz przez internet, m.in. zakupy odzieżowe, spożywcze, a nawet przesyłki kurierskie. Jedną, dość popularną stroną, która służy głównie do nadawania przesyłek jest tanikurier.com. Aby wysłać taką paczkę, należy:
– wypełnić specjalny formularz
– wybrać przewoźnika i opłacić usługę
– przekaż kurierowi, albo zanieś swoją przesyłkę do wybranego punktu
Gotowe! Dobrym rozwiązaniem jest np. kurier DHL, który wysyła nawet w jeden dzień paczkę do odbiorcy.
Dlaczego warto skorzystać z tej strony? Ponieważ masz gwarancję, że ona dojdzie, ponieważ możesz śledzić przesyłkę poprzez specjalny kod paczki, w związku z tym jesteś na bieżąco z tym, gdzie jest i kiedy mniej więcej trafi do odbiorcy. Dodatkowo są przyzwoite ceny, ponieważ taka usługa kosztuje ok. 8 zł, jest już wliczona opłata paliwowa i drogowa. Nie tylko masz gwarancję satysfakcji, ale również wygody, ponieważ nie musisz wychodzić z domu, a ta czynność zajmuje ok. 5 minut, także spokojnie można zapomnieć o kolejkach na poczcie i o dźwiganiu naszej paczki. Równie istotne dla właścicieli dużych firm jest szybki zwrot pobrania. Jak już nam wiadomo, coraz więcej ludzi korzysta z możliwości przesyłki za pobraniem, dlatego, że jest ona najpewniejszą opcją, przede wszystkim gwarancją, że nie zostaniesz oszukany przez nadawcę. Przesyłka za pobraniem polega na tym, że płacisz paczkę dopiero wtedy, gdy kurier Ci ją dostarczy do domu, dlatego warto używać tej opcji, zwłaszcza jeśli kupujemy przez niepewne strony jakieś produkty, typu: Facebook, OLX. Od osób prywatnych jest to szczególnie ważne, aby wziąć opcję TYLKO za pobraniem, ponieważ nigdy nie wiesz kto siedzi po drugiej stronie i czy po prostu nie próbuje Cię oszukać. Natomiast firmy, które nadają paczkę klientowi narażają się na brak równowagi w biznesie i w zarobkach, ponieważ w momencie, kiedy wpłacamy pieniądze kurierowi, te pieniądze dla nadawcy potrafią wrócić do właściciela dopiero po 10 dniach. Jest to dużym minusem, zwłaszcza, że większe firmy nie mogą sobie pozwolić w takim wypadku na bieżące opłacenie rachunków. Tanikurier ma dodatkowo gwarancję, że dostaniesz zwrot pieniędzy w ekspresowym tempie, dlatego przed nadaniem paczki do odbiorcy, warto się upewnić ile taki zwrot może potrwać. Natomiast są takie firmy, które potrzebują do swojej siedziby większą ilość towaru, są to tzw. przesyłki paletowe. W trakcie pakowania przesyłki, która musi być odpowiednio zabezpieczona, musi mieć specjalne podłoże, ponieważ zazwyczaj są to ciężkie przesyłki, nawet z zagranicy. Jeżeli chciałbyś skorzystać z tego rodzaju usług, musisz wejść na stronę Glob.Kurier.pl, gdyż oferuje tani przewóz z zagranicy prosto do Ciebie. Dodatkowo, jeżeli korzystasz z ich usług regularnie, to dostaniesz specjalną ofertę, dzięki której zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy, a dodatkowo nie będziesz musiał załatwiać wciąż tych samych formalności.