Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 14, 2020 in Transport |

Usługi spedycyjne w codziennym życiu

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z roli, jaką we współczesnym świecie, w gospodarkach wysokorozwiniętych, odgrywa sektor usług transportowych, logistycznych i spedycyjnych.
To właśnie one umożliwiają profesjonalną realizację zamówień ze sklepów internetowych, dostęp do różnorodnego i bogatego asortymentu w sklepach czy sprawne funkcjonowanie przemysłu. Na tle usług z branży TSL wyróżnia się szczególnie spedycja – chociaż często utożsamiana z transportem to jednak mająca znacznie szerszy zakres: polega na takiej organizacji transportu poszczególnych zleceń aby ich realizacja była terminowa, bezpieczna i korzystna cenowo przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Usługi spedycyjne w handlu

Usługi spedycyjne pozwalają na realizację zleceń od partnerów handlowych z branży FMCG (towary szybkozbywalne) a więc żywności, leków, kosmetyków, towarów użytkowych i pełnego asortymentu dostępnego w poszczególnych sklepach. Dzięki spedycji możliwy jest transport z magazynów i centrów logistycznych do miejsca docelowego, czyli sklepów i hurtowni. Transport odbywa się z zachowaniem wszystkich norm sanitarnych oraz jakościowych (HACCP) poprzez przystosowane do tego pojazdy. Możliwe jest świadczenie usług długoterminowych i realizowanych regularnie, co usprawnia proces zatowarowania sklepów i zaspokajania potrzeb wszystkich konsumentów.

Usługi spedycyjne w przemyśle

Usługi spedycyjne znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle: umożliwiają transport surowców, maszyn, części, półproduktów i wyrobów gotowych na szeroką skalę. Dzięki spedycji możliwy jest zarówno import jak i eksport. Odległość nie ma żadnego znaczenia ponieważ obecnie firmy spedycyjne realizują zlecenia zarówno krajowe, międzynarodowe jak i międzykontynentalne. Bardzo często spedycja wykorzystywana jest do sprowadzania np. części z Chin. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych środków transportu zlecenia mogą być realizowane bardzo szybko. Spedycja Bydgoszcz to również realizacja wszystkich formalności, takich jak ubezpieczenia, wystawianie i kompletowanie dokumentacji oraz odprawa celna – wiele przedsiębiorstw spedycyjnych posiada własne agencje celne a stała współpraca z urzędami i instytucjami publicznymi gwarantuje szybkie uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów.
Ponadto dzięki umowom z przewoźnikami firma spedycyjna może zaproponować konkurencyjne na rynku stawki przewozowe.

Usługi paczkowe

Dzięki spedycji możliwe jest dostarczanie przesyłek, paczek i ładunków nawet w najodleglejsze miejsca na świecie. Tego typu usługi wybierają licznie sklepy internetowe, chcąc zapewnić swoim klientom jak najszybszą dostawę zamówionego towaru – dzięki stałym umowom oraz realizacji dużej ilości zleceń możliwe są atrakcyjne rabaty. Z oferty korzystają również klienci indywidualni mający do nadania tylko pojedyncze przesyłki (tzw. drobnica). I tutaj możliwe jest uzyskanie niższego kosztu – poprzez obsługę zleceń od klientów znajdujących się na tej samej trasie, co pozwala na dzielenie kosztów transportu. W przypadku realizacji pilnych zleceń możliwe jest skorzystanie z transportu lotniczego.