Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2018 in Transport |

Leasing konsumencki jest korzystniejszy od kredytu – na czym polega leasing konsumencki

Wielu z nas leasing na samochód kojarzy głównie z usługą dla osób prowadzących firmę. Tymczasem od wielu lat na polskim rynku funkcjonuje pojęcie leasingu konsumenckiego. Warto zatem wiedzieć na czym polega leasing konsumencki.

na czym polega leasing konsumencki

Ogólnie mówiąc leasing to forma, z której korzystają głównie przedsiębiorcy z powodu korzyści podatkowych. Od kilkunastu lat na naszym rynku funkcjonuje również leasing konsumencki. Można rzec, że z perspektywy osoby kupującej auto, jest to po prostu dobra alternatywa kredytu. Zatem na czym polega leasing konsumencki? Jest to nic innego jak wypożyczenie samochodu z jednoczesnym prawem do jego wykupu. Osoba decydująca się na auto w leasingu, zgadza się płacić za nie regularne raty.

 

Do czasu całkowitej spłaty nie jest ona formalnie właścicielem auta, ale regularnie z niego korzysta. Natomiast w dowodzie rejestracyjnym figuruje firma leasingowa aż do dnia, kiedy raty leasingowe nie zostaną w całości spłacone. Po tym czasie zostaje dokonany wykup auta na własność. W leasingu konsumpcyjnym obowiązuje prawo pierwszeństwa zakupu, a cena wykupu wynosi zazwyczaj jeden procent początkowej wartości samochodu. Pod względem cenowym, leasing bywa o wiele tańszy od kredytu samochodowego, dlatego też warto z niego korzystać.