Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 9, 2020 in Nie tylko drogą |

Jak wybrać najlepszą kamerkę internetową?

Kamery internetowe, chociaż często kojarzą nam się z zaklejaniem “oczka” w laptopie, mimo wszystko są bardzo powszechnie wykorzystywane, zarówno profesjonalnie jak i do celów domowych. Jak więc wybrać najlepszy model dla naszych zastosowań?

1. Działanie kamery internetowej

2. Jak wybrać kamerę internetową?

3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Działanie kamery internetowej

Kamerka internetowa to szczególny rodzaj kamery. Zazwyczaj jest mała, poręczna i umożliwia przekazywanie materiału w czasie rzeczywistym. Przydaje się nie tylko influencerom i osobom prowadzącym streamy przez internet – świetnie odnajdzie się także w pracy, na przykład w dobie coraz popularniejszego home office. W końcu zawsze przyjemniej pracuje się widząc osoby z którymi rozmawiamy, niż perorować do własnego odbicia na monitorze.

Standardowo kamera online musi zostać podpięta do komputera przez USB oraz wyposażona w odpowiednie sterowniki, zbierające poprawnie rejestrowany dźwięk i obraz, a następnie przerzucające materiał na monitor. Wiele dobrych produktów w tej kategorii znajdziesz na stronie: https://www.morele.net/kategoria/kamery-internetowe-43/.

Jak wybrać kamerę internetową?

Wybierając urządzenie powinniśmy najpierw określić do jakich celów chcemy je wykorzystywać oraz na jakiej jakości nam zależy. Oczywiście, im wyższe mamy wymagania tym cena kamery będzie się zwiększać. Jeżeli zajmujemy się obróbką video na poważnie, najprostsze warianty kamerek internetowych nie będą dla nas satysfakcjonujące, jednak w sytuacji gdy potrzebujemy sprzętu do celów bardziej hobbystycznych lub nieprofesjonalnego użytku, być może wcale nie musimy decydować się na najbardziej rozbudowany model.

Niezależnie od naszych potrzeb i zachcianek warto też sprawdzić dokładne parametry techniczne urządzenia, które nas interesuje. Jeżeli nie znamy się na elektronice, dobrym pomysłem może być na przykład obejrzenie testu czy porównania kilku różnych kamerek, aby wyrobić sobie opinię która ułatwi nam późniejszy zakup.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jednym z najważniejszych parametrów na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest jakość obrazu oraz dźwięku. W końcu co nam po urządzeniu, które nie jest w stanie spełnić nawet minimalnego standardu publikacji dla YouTube, czyli nagrać filmu w full HD. Kolejną ważną rzeczą o której należy pamiętać jest częstotliwość odświeżania ekranu – to ona odpowiada za to jak płynny jest film i czy może on osiągnąć określoną jakość. Warto przyjrzeć się również mikrofonowi, szczególnie jeżeli nie używamy oddzielnej jednostki do nagrywania dźwięku.