Niektórzy ludzie mogą myśleć, że regeneracja akumulatora kwasowego w samochodzie, jest czymś tak skomplikowanym, że nawet nie warto o tym czytać. A prawda jest taka, że powinien poradzić sobie z tym praktycznie każdy kierowca. Koszt takiej regeneracji również nie jest wysoki. Podpowiemy Ci, w jaki sposób przeprowadzić naprawę akumulatora kwasowego.
Podane przez nas porady odnoszą się również do tak zwanych akumulatorów bezobsługowych. Gdy zabierasz się do regeneracji akumulatora kwasowego, to musisz wiedzieć o tym, że nie ma żadnej gwarancji, że będzie działał jak nowy. Wszystko się może zdarzyć.
Co może być Ci potrzebne?
Przede wszystkim elektrolit, czyli gotowy rozcieńczony roztwór kwasy siarkowego do akumulatorów. Zaopatrz się również w wodę destylowaną, lejek albo dużą strzykawkę, naczynie na płyny, solidne rękawiczki wykonane z gumy, okulary i fartuch. Będą Ci jeszcze potrzebne, prostownik, miernik i akumulator.
Jak zregenerować akumulator kwasowo-ołowiowy?
Najpierw odłącz akumulator, a następnie potrząśnij nim, otwórz cele oraz wylej resztki elektrolitu do przygotowanego wcześniej naczynia. Spójrz na to, czy nie wydostają się z niego odłamki płytek. Jeżeli tak, to będzie to odznaczało, że elektrolit się rozwarstwił. Wtedy taki akumulator nie nadaje się już do niczego i jego naprawianie nie ma żadnego sensu. Natomiast, jeżeli akumulator da się zregenerować, to wlej wody destylowanej taką ilość, żeby nie przykrywać cel. Następnie przymknij cele oraz wypłucz ich wnętrze z zabrudzeń.