Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 26, 2018 in Transport |

Ile średnio spala samochód?

Samochody wykazują różne tendencje i predyspozycje do niektórych działań czy procesów. Jednym z nich jest spalanie.

Spalanie a silnik

Generalnie spalanie w samochodzie zależy od kilku czynników. Jednak jednym z nich jest pojemność silnika. Im większa, tym zazwyczaj większe spalanie. Choć nie zawsze. Należy mieć na uwadze markę samochodu i wiele innych parametrów.

Paliwo

Nie bez znaczenia jest to, jakim paliwem zasilany jest nasz samochód. Zazwyczaj większe spalanie odnotowuje się dla silników napędzanych LPG. Natomiast trochę niższe, a czasem nawet o kilka litrów na 100 km niższe niż LPG, przyjmują wartości dla benzyny i oleju napędowego.

Spalanie – jak je sprawdzić?

Przede wszystkim warto rozważyć opcję wykonania testów i raportów spalania. W takim przypadku osiągniemy średnią wartość, jaką przyjmuje samochód w różnych warunkach. Na przykład dla Audi A3 raporty spalania mogą podawać różne wartości. Ale oczywiście jest to zależne od modeli i czynników jakie wpływają na ten samochód, a także powyższe kwestie – paliwo i silnik. Przy silniku 1. 8 i napędzie na LPG, wartość średnia w modeli Audi A3 8L przyjmuje wartość średnią około 12, 5 litra na 100 km. Natomiast jeśli założymy, że jest to model Audi A3 8P, silnik to 1. 4 i wykorzystywana jest benzyna, to średnia wartość jest około 7, 4 litra na 100 km.
Warto wiedzieć więc, że raporty spalania mogą być dość pomocne i najpełniej obrazują nam to, w jaki sposób działa nasz samochód. Dlatego też warto się o nie pokusić.