Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2020 in Transport |

Koszty i formalności. Co to jest karta kierowcy i ile kosztuje

Założenie firmy dostawczej.

Prowadzenie firmy dostawczej zobowiązuje do wyposażenia w flotę pojazdów dostawczych. Zapewnienie bezpieczeństwa, zakupienie najlepszego pakietu ubezpieczającego samochody. Pojazdy muszą być sprawne, posiadać przeglądy rejestracyjne. Wymagane prawo jazdy umożliwiające prowadzenie ciężarówek. Dla ukrócenia kosztów można wyposażyć pojazdy w rejestratory trasy. To zapewnia kontrolę nad kierowcą oraz wsparcie firmy.
Oprócz samych pojazdów wymagani są kierowcy posiadający prawo jazdy danej kategorii. Aby również spełniono wszystkie wymagania warto prowadzić kartę kierowcy. Karta ta wielkości prawa jazdy. Zawiera takie dane, jak imię i nazwisko, datę ważności, datę wydania oraz zdjęcie i organ wydający. Jak i datę urodzenia, pesel, podpis, godło lub inicjały państwa w fladze Unii Europejskiej.

Kroki przy podejmowaniu pracy.

Podejmując pracę kierowcy należy dokonać pewnych formalności. Pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza by zezwolił na wykonywanie pracy. Dalsza część to prawo jazdy, jeśli nie posiadamy tego dokumentu warto udać się na kurs. I to wówczas staje się tym pierwszym krokiem w pięciu się po karierze.
Po odbyciu szkolenia kierowcy, po uczestnictwie w szkoleniu BHP można przejść do wykonywania pracy. Ale czy to wszystko, niestety nie. Ważnym elementem jest zdobycie karty kierowcy.

Co to jest karta kierowcy i ile kosztuje

I tu dalszy koszt podjęcia tej czystej, interesującej pracy w ciągłej podróży. A więc co to jest karta kierowcy i ile kosztuje . To wymagany dokument, który umożliwia wykonywanie pracy i zarabiania na chleb. Koszt wyrobienia tego dokumentu wynosi 172,20 zł. Kwotę pieniężną należy uiścić przelewem na konto bankowe.
Strata karty kierowcy musi zostać zgłoszona na policję. I nie można bez niej poruszać się pojazdem. Maksymalnie do 15 dni pod warunkiem zgubienia, straty, zniszczenia. Aby wyrobić nową należy wypełnić wniosek o żądanie wydania nowej karty kierowcy. Czas oczekiwania w zależności od podjętych działań.