Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 4, 2020 in Transport |

Czysta klimatyzacja – sposoby DIY

W tym artykule przyjrzymy się kilku sposobom czyszczenia klimatyzatora w samochodzie.

Rewelacyjnym sposobem jest ozonowanie powietrza wewnątrz kabiny. Potrzebne jest do tego niewielkie urządzenie, które po włączeniu do zasilania wytwarza cząsteczki ozonu. Należy uruchomić silnik auta i zmienić obieg powietrza na zamknięty. Następnie włączyć klimatyzacje na pełny zakres i włączyć wspomniane urządzenie. Teraz zamknąć drzwi i pozwolić ozonowi działać. Niewielki aparat potrzebuje około pół godziny, żeby poradzić sobie z zapachami i bakteriami wylatującymi z nawiewów na desce rozdzielczej.

Teraz ultradźwiękowe czyszczenie klimatyzatora.
Odgrzybianie klimatyzacji ultradźwiękami także można przeprowadzić we własnym zakresie. Aby to zrobić, trzeba zakupić preparat i zastosowano instalację natryskową, która przy pomocy ultradźwięków rozpyla specyfik na mikroskopijnej wielkości krople.

Technologia rozpylania ultradźwiękowego pozwala nie tylko usunąć wszystkie bakterie z klimatyzatora, ale także sterylizować całe wnętrze samochodu, w tym tapicerki z tkaniny i usuwać zapachy zwierząt.

Każdy klimatyzator ma drenaż, czyli odprowadzanie kondensatu wody na zewnątrz. W większości samochodów drenaż jest odprowadzany do osłony silnika. Przez tę rurę wyczyścimy parownik klimatyzatora.
Przed czyszczeniem klimatyzatora należy go wyłączyć i wysuszyć parownik. Aby to zrobić, uruchom silnik samochodu, wyłącz klimatyzację i włącz ogrzewanie na pełny zakres przez 10 minut.

Poprzez rurę odpływowej zaczynamy wypełniać małymi porcjami wnętrze parownika, resztki wypływają wraz z zanieczyszczeniami.

Na zakończenie procedury należy ponownie wyłączyć parownik. Aby to zrobić, ponownie uruchomić silnik i ustawić maksymalną temperaturę podgrzewania tak jak na początku. Po kilku minutach wilgoć całkowicie wyschnie.