Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2020 in Transport |

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu samochodowego?

Przy zakupie nowego samochodu, nabywcy często decydują się na finansowanie za pomocą kredytu. Jest to forma płatności dużo prostsza dla wielu osób, niż płatność z góry gotówką, gdyż często dotyczy to wysokich kwot. Przed wyborem odpowiedniego kredytu samochodowego warto zapoznać się z różnymi ofertami banków, a także możliwościami jakie dają nam banki.

Czym są kredyty samochodowe?

Kredyt samochodowy to rodzaj kredytu udzielanego przez banki w celu zakupu pojazdu, takiego jak samochód lub inny środek transportu, bez względu na to, czy jest to rzecz nowa czy używana. Musi on posiadać ważny dowód rejestracyjny. Kredytodawca zabezpiecza się w takim przypadku, dokonując wpisu cesji do dowodu rejestracyjnego. W przypadku kredytu na samochód, zabezpieczeniem jest pojazd, który został zakupiony. Na rynku obecnie istnieje dużo ofert kredytów na samochód, dlatego też przy wyborze odpowiedniego warto skorzystać ze stron internetowych, które porównują oferty wielu banków. Tak samo jak w przypadku innych kredytów, brane pod uwagę są indywidualne zdolności kredytowe, a także posiadanie odpowiednich dokumentów potwierdzających tożsamość oraz stałe dochody.

Jakie warunki należy spełnić?

Aby otrzymać kredyt samochodowy należy spełnić kilka niezbędnych warunków. Podstawowe z nich, są takie same jak przy innych kredytach i należą do nich: dane osobowe, dokumenty potwierdzające stałe dochody, a także bank dokonuje sprawdzenia indywidualnej zdolności kredytowej. Każdy bank posiada indywidualne wytyczne dotyczące minimalnego i maksymalnego czasu kredytowania. Czas ten nie jest tak długi, jak w przypadku kredytów hipotecznych. Ograniczona jest zazwyczaj również kwota, którą można dostać w ramach kredytu samochodowego. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie kredytu warto pod uwagę wziąć rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która znacznie różni się w zależności od banku. Banki mają również bardziej i mniej elastyczne warunki zawarcia umowy kredytowej, co również może wpłynąć na indywidualną decyzję zainteresowanych pobraniem kredytu.