Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 9, 2020 in Nie tylko drogą |

Kupno papugi domowej.

Papuga w domu

Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie papugi w swoich domach. Są to zwierzęta cenione przez właścicieli ze względu na ich piękny wygląd, ale również charakter. Właściciele z odpowiednim podejściem mogą stworzyć ze swoimi ptakami naprawdę silne relacje. Należy jednak pamiętać o tym, że papugi to także bardzo wymagające zwierzęta dlatego przed podjęciem decyzji o ich kupnie należy się do tego dobrze przygotować.

Poznaj gatunki ptaków domowych

Zanim zdecydujemy się na zakup papugi powinniśmy przemyśleć, który gatunek najlepiej sprawdzi się w naszym domu. Dowiedz się zatem jakie są gatunki papug domowych oraz jakie posiadają one oczekiwania. Każdy z gatunków posiada inne wymagania jeśli chodzi o odżywianie, przestrzeń, w której żyją oraz podejście do właściciela. Warto na podstawie zdobytych informacji zdecydować, który gatunek najlepiej sprawdzi się dla Ciebie i twoich bliskich.

Wybrałem papugę co dalej?

Kolejnym krokiem przy kupowaniu papugi jest stworzenie jej odpowiednich warunków. Należy zatem wybrać się do sklepu zoologicznego w celu zakupienia odpowiedniej klatki, jedzenia oraz zabawek, które pomogą twojemu nowemu zwierzakowi przeżyć pierwsze dni w nowym domu. Warto również poszerzyć swoją wiedzę o sposób przyzwyczajania papugi do nowego miejsca oraz nowych właścicieli. Ważne jest to, aby pamiętać o tym, że zbyt szybko podejmowane próby bezpośredniego kontaktu z papugą mogą zaszkodzić waszym dalszym relacjom. Musisz zatem dowiedzieć się w jaki sposób oswajać dany gatunek papug oraz jak zapewnić im największy komfort życia. Dzięki temu twoja papuga będzie mogła rozwijać się swobodnie i zdrowo. Zadbaj o dostarczanie jej odpowiednich składników odżywczych oraz zapewnij jej spokój – szczególnie w ciągu tych pierwszych dni wspólnego życia. Twoja papuga musi czuć się komfortowo w twoim mieszkaniu, a to właśnie ty jesteś odpowiedzialny za zapewnienie jej tego komfortu. To właśnie dobre przygotowanie pozwoli Ci to osiągnąć.