Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 17, 2018 in Transport |

Jakie samochody palą najmniej?

Ceny benzyny i oleju napędowego niezmiennie idą w górę od lat. To sprawia, że coraz więcej kierowców zastanowią się nad zakupem samochodu na prąd albo pojazdu hybrydowego. Jednak czy to rozwiąże ich problemy?

Samochód z silnikiem elektrycznym- czy to tania opcja?

Samochód z silnikiem elektrycznym na pewno jest dużo tańszy w eksploatacji, niż taki z silnikiem benzynowym. Przejechanie 100 km takim samochodem to koszt…około 4 zł! Jednak nadal nie jest to rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, ponieważ jedno ładowanie takiego samochodu starcza na krótko. W dodatku zajmuje całkiem dużo czasu. Kolejną wadą samochodów elektrycznych jest to, że niewiele stacji benzynowych jest przystosowanych do tego, aby ładować tego rodzaju pojazdy.

Jak prezentują się tutaj hybrydy? Ranking spalania

Tutaj z pewnością nie można stwierdzić, że są one najtańszym rozwiązaniem. Może Cię to zdziwi, ale w dzisiejszych czasach, o wiele bardziej opłacalne dla Ciebie będzie jeżdżenie samochodem z silnikiem diesla. Jeżeli nam nie wierzysz, to przeanalizuj sobie rankingi spalania. Jeżeli chodzi o spalanie, to samochody z silnikiem hybrydowym znajdują się daleko za dieslami. Hybrydy i samochody z silnikiem benzynowym w ogóle nie są ekonomiczne. Czas, żeby się z tym wreszcie pogodzić. Według różnego rodzaju zestawień najbardziej ekonomicznym samochodem jest Volkswagen Polo z silnikiem 1. 2 TDI zaprojektowany w technologii BlueMotion. Ta technologia polega na optymalizowaniu wszystkich parametrów auta w taki sposób, żeby ograniczyć spalanie.