Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 31, 2017 in Nie tylko drogą |

Co o tobie mówi kalkulator?

Powstał około dwieście lat temu, a nadal służy. Wymyślony przez belgijskiego naukowca, jednak użyć mogą go ludzie na całym świecie. Co to takiego? Kalkulator BMI.
Inaczej nazywany jest on indeksem masy ciała. W pewien sposób opisuje zawartość tłuszczu w twoim organizmie. Pokazuje też czy masz jego niedobór lub podwyższoną ilość, czy też wszystko jest w jak najlepszym porządku. Taki kalkulator nie wygląda oczywiście jak ten, używany do powszechnych działań matematycznych.

 

Możesz go jednak łatwo znaleźć w internecie. Aby otrzymać wynik, wpisujesz tylko swoją wagę w kilogramach, wzrost liczony w centymetrach i wciskasz “oblicz”. Nie ma w tym nic trudnego! A po wykonaniu tych czynności otrzymasz wynik, jak to zwykle na kalkulatorze. Będziesz mógł przeczytać też czy oznacza on wygłodzenie, wagę prawidłową, a może otyłość. Niektóre takie kalkulatory pokażą ci również wiadomość o tym, jaka waga jest normą dla twojego wzrostu.
Są one przeznaczone jednak tylko dla osób dorosłych. Wynik otrzymany przez dzieci może nie być optymalny, to znaczy najlepszy biorąc pod uwagę obecne warunki. Dla osób młodszych została za to wymyślona trochę zmodyfikowana wersja.